ÜYE GİRİŞİ

YENİ ÜYELİK

DİĞER İÇERİKLER
MEB 8.Sınıf Merkezi Ortak Sınav Örnek Sorularımeb ders oyun

Ana Sayfa » Eokullise » E-Okul Haber » MEB 8.Sınıf Merkezi Ortak Sınav Örnek Soruları
Sitemize 20 Kasım 2013 tarihinde eklenmiş ve kişi tarafından ziyaret edilmiş.


2013 2014 Eğitim Öğretim Yılı Ortaöğretime Geçiş  Merkezi Ortak Sınavları

2013 2014 eğitim öğretim yılında ortaöğretime geçiş sınavı getirildi. Önceki adı SBS olan Seviye Belirleme Sınavı kaldırıldı. OGES olarak bilinen Ortaöğretime Geçiş Sınavı, merkezi bir sınavdır. Sadece 8.sınıflara uygulanacak merkezi sınavlarda Türkçe, matematik, Din kültürü ve ahlak bilgisi, T.C. İnkılap tarihi ve Atatürkçülük, Yabancı dil, Fen ve teknoloji derslerinden merkezi ortak sınav yapılacaktır. Merkezi ortak sınavlar 1.dönem ve 2.dönem olmak üzere eğitim öğretim yılı boyunca iki defa yapılacaktır.2013 2014 eğitim öğretim yılı 1.dönem merkezi ortak sınavı 28-29 Kasım tarihlerinde iki oturum şeklinde gerçekleştirilecektir. Mazeret sınavı ise 14-15 Aralık tarihlerinde olacaktır. Merkezi ortak sınavların sonuçları 2014 Ocak ayında ilan edilecektir.eokullise.com

 Türkçe, matematik, yabancı dil, fen ve teknoloji, din kültürü ve ahlak bilgisi, T.C. İnkılap tarihi ve Atatürkçülük gibi merkezi ortak sınavların sınav süresi 40 dakikadır. Bu derslerden sınavda 20 şer soru sorulacaktır. Merkezi sınavlar, 09.00, 10.30 ve 12.00 saatlerinde uygulanacaktır. Öğrencinin sınava gireceği sınıf ve sıra bilgisi e okul sistemi ve e okul veli bilgilendirme sistemi üzerinden yayınlanacaktır. Merkezi sınavlarda sorular, çoktan seçmeli yani test olacaktır. Yanlış cevap sayısı doğru cevap sayısını etkilemeyecektir. Her sorunun puan değeri aynı olacaktır. Tek bir puan türü kullanılacaktır.

Merkezi Sınavlar ve Ortaöğretime Geçiş  Ortak Sınavları hakkında daha fazla bilgi edinmek için Milli Eğitim Bakanlığı’nın resmi sitesinde yayımlanan kılavuza bakabilirsiniz. Merkezi ortak sınavlarla ilgili örnek sınav soruları MEB tarafından yayımlanmıştır. 8.sınıf dersleri ile ilgili benzer merkezi sınav soruları sayesinde sınavda çıkabilecek muhtemel sorularla ilgili ipucu elde edebilirsiniz. 8.sınıf Merkezi ortak yazılı sınav sorularının benzerlerini yayımlayan MEB, bu yıl ilk defa yeni bir sistem uygulayacaktır. MEB’in yayımladığı merkezi ortak yazılı sınav soruları görüntülemek için aşağıdaki bağlantıya tıklamanız yeterlidir. Temel Öğretimden Ortaöğretime Geçiş Sistemi ( TEOG) merkezi yazılı sınav soruları aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz. 

 

2013 2014 Merkezi Ortak Sınav Örnek Soruları İNDİR

 Paylaş
Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

Bu Yazıya Toplam 4 Yorum Yapılmış

İsminiz

E-Posta Adresiniz

Şehir


× 3 = 12

ahmet - rize
24 Kasım 2013 - 21:11

çok sağolun

hildanur - eokuleğitimöğretimkaynaksitesi
22 Şubat 2014 - 19:12

ya ben ne yapacam merkezi sınav sistemi yüzünden hiç iyi değilim keşke sbs olsaydı çok korkuyorum

admin -
23 Şubat 2014 - 10:48

korkmaya gerek yok çalışacaksın, başaracaksın.

nrysrhsz -
25 Şubat 2014 - 02:46

ders notları matematik