Lise Yazılı Sınav Analiz Programı 2013 2014

2013 2014 Ortaöğretim Sınav Analiz Programı

2013 2014 eğitim öğretim yılında ortaöğretim kurumlarının işleyişinde birtakım düzenlemeler yapıldı. Öğrenci devamsızlığı, sorumluluk sınavları, proje- performans görevleri, yazılı sınavlar, ortak yapılması gereken yazılı sınavlar, sınavların değerlendirilmesi, yazılı sınavların analiz raporları gibi birçok alanda değişiklikler yapıldı. Yenilenen ortaöğretim kurumları yönetmeliğinin madde 45 1-b bendine  göre: “Aynı derse giren öğretmenlerin ortak değerlendirme yapabilmelerine imkân vermek üzere birden fazla şubede okutulan tüm derslerin yazılı sınavları ortak yapılır ve ortak değerlendirilir. Sorular ve cevap anahtarları zümre öğretmenlerince birlikte hazırlanır ve sınav sonunda ilan edilir. Bu sınavların şube ve sınıflar bazında sınav analizleri yapılır. Konu ve kazanım eksikliği görülen öğrencilerin durumları, ders ve zümre öğretmenleri tarafından yeniden değerlendirilir.” İfadesinden de anlaşılacağı üzerine sınav analizi yapmak zorunlu hale getirilmiştir. Her dersin 1.yazılı, 2.yazılı ve 3.yazılı sınavından ayrı ayrı sınav analizi yapmak mecburidir.

Sınav analizinde sınava giren öğrenciler, işlenen konular ve soruların konulara göre dağılımı, en yüksek puanı alan öğrenci, en düşük puanı alan öğrenci, puan ortalaması ve sınıf başarı yüzdesi gibi bölümler bulunmaktadır. Lisede uygulanabilecek en pratik sınav analiz programını sizlerle paylaşıyoruz. Kolaylıkla uygulanabilecek sınav analiz programı sayesinde değerlendirmelerinizi rahatlıkla yapabilirsiniz.  2013 2014 eğitim öğretim yılı ortaöğretim yazılı sınavları analiz programıindirerek rahatlıkla kullanabilirsiniz. Excel formatında hazırlanan sınav analiz programı 35 öğrenci 20 soru, 30 öğrenci 20 soru, 40 öğrenci 30 soru, 40 öğrenci 20 soru gibi dört farklı şekilde hazırlanmıştır. Lise yazılı sınav analiz programını indirmek için aşağıdaki bağlantıya tıklamanız yeterlidir.

 

2013 2014 Ortaöğretim Yazılı Sınav Analiz Programı İNDİR

 

Lise Yazılı Sınav Analiz Programı 2013 2014” üzerine 8 düşünce

 1. ayşe başbuğ

  merhabalar
  yaptınız madem bir iyilik tam yapın da şu sayfa korumasının şifresini gönderin lütfen 42 öğrenci 10 soruluk analize ihtiyacım var. Sizin programınızı çok beğendim eğer şifreyi yollarsanız kendime göre uyarlayıp kullanacağım.

  Yanıtla
 2. sınav

  Arkadaşlar merhaba. Çok güzel bir Sınav Analiz programı mevcut. sınıf listesinden tutunda diğer bütün bilgilere kadar herşeyi programın kendisi hazırlıyor. size düşen sadece soruların konularını ve puan değerleriyle birlikte öğrencilerin hangi sorudan kaç puan aldığını girmek geriye kalan herşeyi program hallediyor. sınıf listesini dahi e-okuldan çekiyor. bence muhteşem bi inceleyin derim.

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


6 × 2 =

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>